Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 4 czerwca 2026 09:40
Reklama
Reklama

LEGIONOWO. Mistrzowie Kodowania Junior

LEGIONOWO. Mistrzowie Kodowania Junior
DSC_0981
W poniedziałek 14 września w przedszkolu im. Króla Maciusia w Legionowie odbyła się inauguracja pilotażowej edycji programu „Mistrzowie Kodowania Junior”.



Celem programu jest wykorzystanie naturalnej ciekawości dzieci do urządzeń technicznych i nauczenie ich bezpiecznego korzystania z nich, ale też korzystania z postawionym celem edukacyjnym, planowanego, przemyślanego, takiego, które bawi, ale i uczy.

Przedszkole Miejskie nr 12 znalazło się wśród osiemnastu przedszkoli z całej Polski i jest jednym z trzech w województwie mazowieckim, biorących udział w programie. Do pilotażowej edycji zaangażowano placówki w których króluje zabawa, radość, wyobraźnia i nowoczesność. Placówki, w których kadra pedagogiczna stale poszukuje nowych rozwiązań edukacyjnych, nie boi się wyzwań oraz jest gotowa podejmować niestandardowe działania sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Udział przedszkola im. Króla Maciusia w Legionowie w tym programie jest niewątpliwie dumą dla naszego miasta.

Podczas spotkania autorka programu Pani Blanca Fijołek – dyrektor CSR w Samsung Electornics Polska, zaznaczyła że głównym celem „Mistrzów Kodowania Junior” jest rozwijanie kompetencji miękkich u dzieci, nauka logicznego myślenia, kształtowanie u nich dobrych nawyków cyfrowych, zachęcenie do współpracy w grupie oraz upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

Podczas inauguracji wszyscy zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z założeniami programu „Mistrzowie Kodowania Junior” a także uczestniczenia w zajęciach przedszkolaków. Do zajęć związanych z programem wykorzystywane są autorskie pomoce dydaktyczne. Firma Samsung Electornics Polska zapewniła wyposażenie sali, liczne pomoce edukacyjne, w tym także tablety, z których chętnie korzystają zarówno dzieci jak i nauczyciele.

Poza wszelkimi technicznymi aspektami programu najważniejszy jest fakt, iż najmłodsi z ogromną radością uczestniczą w tych zajęciach. Ich tematyka jest idealnie dopasowana do wieku, zainteresowań i możliwości przedszkolaków, dzięki czemu bez trudu łączą one zabawę z nauką.

Tekst i zdjęcia: AS


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama