Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 7 czerwca 2026 16:59
Reklama
Reklama

ZEGRZE. Ochotnicy przyjęci do służby w zegrzyńskim Centrum

 

W dn. 7 i 8 stycznia br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki przyjęci zostali ochotnicy do odbywania służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych

Ochotnicy w pierwszym dniu swojego pobytu m.in. potwierdzili swoje dane osobowe, odbyli rozmowę z oficerem wychowawczym i psychologiem, otrzymali mundury i indywidualne wyposażenie wojskowe. Zapewniony mieli także pierwszy żołnierski posiłek, podstawowe badania lekarskie i strzyżenie włosów. Ostatecznie zostali skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego. Ochotnicy w dniu przyjęcia stali się żołnierzami, otrzymali tytuł elewa i rozpoczęli odbywanie służby przygotowawczej. Przyjęcie wykonała specjalnie powołana do tego celu komisja, a odbyło się ono w obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.



Powodem zgłoszenia się na ochotnika do wojska dla wielu z nich była chęć zostania żołnierzami zawodowymi, podwyższenia swoich umiejętności czy też się sprawdzenia.

Przed nimi w niedługim czasie wręczenie broni, a w następnym miesiącu złożą przysięgę wojskową na sztandar zegrzyńskiego Centrum.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof BARAN

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama