Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 13:31
Reklama

LEGIONOWO. Tańsze bilety od maja

Na ostatniej sesji radni jednogłośnie uchwalili projekt wprowadzenia taryfy "Warszawa Plus" dla mieszkańców płacących w gminie podatki. Karty legionowianina będą obowiązywały od 1 maja, a przez 3 miesiące będzie je można wyrabiać i doładowywać w urzędzie miasta
LEGIONOWO. Tańsze bilety od maja
Tańsze bilety od maja
"Warszawa Plus" to taryfa zaoferowana mieszkańcom podwarszawskich miejscowości przez stołeczny ZTM. Obowiązuje dla miesięcznych i kwartalnych biletów. Zarówno tych na dwie strefy, jak i tylko w II strefie biletowej.

- Mieszkańcy, którzy będą chcieli skorzystać z tej taryfy, w urzędzie miasta będą mogli wyrobić specjalną "Kartę legionowianina", spersonalizowaną kartę miejską z naszym logo – mówił podczas sesji zastępca prezydenta miasta Piotr Zadrożny. - Na parterze w urzędzie miasta będą wyznaczone stanowiska, w których będzie można złożyć wniosek, wyrobić kartę i od razu ją doładować w stanowisku ZTM - dodawał. W kolejnych miesiącach kartę będzie można doładować w wybranych punktach ZTM. Teraz jest 12 takich punktów usytuowanych w centralnych częściach Warszawy m.in. w pobliżu Dworca Gdańskiego, przy stacjach metra, oraz w centrali ZTM.

- (...) Myślę, że jest to rozwiązanie korzystne dla naszych mieszkańców, którzy korzystają z komunikacji publicznej i dojeżdżają do Warszawy. - (...) Różnice ulg będziemy pokrywać z budżetu miasta na podstawie raportów składanych przez ZTM. Zapłacimy tylko i wyłącznie za doładowanie, tzn. że jeśli ktoś wyrobi kartę, a nie będzie z niej korzystał, to nie będziemy za to płacić – przekonywał Piotr Zadrożny.

Oferta jest skierowana do osób rozliczających się z legionowskim fiskusem. Normalny 30-dniowy bilet obowiązujący w strefach I i II będzie tańszy o 14 złotych, bilet 90-dniowy o 54 złote. Za bilety obowiązujące tylko w drugiej strefie zniżki wyniosą 14 złotych za bilet miesięczny i 32 złote za bilet kwartalny. Karty "Warszawa Plus" można doładowywać jedynie w "obsługowych" punktach ZTM, nie ma możliwości doładowania ich w biletomatach.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama