Oczekiwanie do legionowskich specjalistów takich jak endokrynolog, okulista czy stomatolog potrafi ciągnąć się nawet latami. Najdłużej w kolejce trzeba czekać na ortodontę, bowiem w niektórych przychodniach czas oczekiwania potrafi trwać nawet 1300 dni, nie jest to jednak jedyny przypadek, w którym kolejka do lekarza ciągnie się miesiącami
Jeżeli jesteś ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia lub posiadasz inne prawo do świadczeń opieki zdrowotnej, możesz korzystać między innymi z badań i porad lekarskich (w razie potrzeby także w domu), leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, profilaktyki zdrowotnej. Jednak droga do legionowskiego specjalisty na NFZ jest dużo dłuższa niżby mogło się wydawać.
Ortodonta – leczenie aparatem ortodontycznym
Do lekarza ortodonty czas oczekiwania na wizytę w ramach świadczenia finansowanego przez NFZ waha się od 43 do aż 1263 dni. Według informacji z Ogólnopolskiego Informatora o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne wynika, iż do niektórych ortodontów najbliższy termin wizyty wypada na początek 2021 roku. Zaś liczba pacjentów w kolejce w 1 przychodni to ok 300 osób.
Okulista – leczenie zaćmy
Zabieg leczenia zaćmy w naszym powiecie jest jednym z najpopularniejszych świadczeń finansowany z NFZ. Do niektórych specjalistów zapisanych jest nawet 3725 osób. Czas oczekiwania na zabieg dochodzi nawet do 408 dni. A najbliższy termin wizyty to 2020 rok.
Poradnia okulistyczna
Z informacji zawartych w Ogólnopolskim Informatorze o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne wynika, iż w jednej z poradni w naszym mieście najbliższy termin wizyty wypada na 2022 rok, a czas oczekiwania waha się pomiędzy 140, a 260 dniami. To jednak nie zniechęca, bowiem w kolejce do specjalisty czeka
ok. 750 osób. W innych przychodniach czas oczekiwania jest minimalnie krótszy,
a w kolejce czeka średnio 200 osób.
Endokrynolog
Na świadczenia z zakresu endokrynologii w naszym mieście trzeba czekać nawet do 400 dni. Terminy najbliższych wizyt wahają się od grudnia br. aż do marca 2021 roku. Średnio w kolejce do lekarza czeka ok. 300 osób.
Fizjoterapia
Do fizjoterapeutów w kolejce potrafi czekać aż 1400 pacjentów. Czas oczekiwania na wizytę u tego specjalisty to ok. 200 dni. W tym przypadku dużo lepiej wyglądają najbliższe wolne terminy, ponieważ te zaczynają się już w 2019 roku.
KT
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze