Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:24
Reklama

LEGIONOWO. Dramat na Bandurskiego i Żelaznej

LEGIONOWO. Dramat na Bandurskiego i Żelaznej
29705_30459
Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu Al. Róż i Al. Legionów. Po zamknięciu fragmentu obydwu ulic, został wytyczony objazd przez ulicę Bandurskiego, którą przecina ul. Żelazna. Kierowcy i mieszkańcy narzekają, że miasto źle przygotowało się do tej inwestycji


Kierowcy jeżdżący ulicą Żelazną utrudniają ruch kierowcom poruszającym się wytyczonym objazdem przez ulicę Bandurskiego. – Rano i po południu, w godzinach szczytu, cała ulica Bandurskiego stoi ze względu na powstający korek. Spowodowane jest to ruchem na skrzyżowaniu z Żelazną, które jest równorzędne, co bardzo utrudnia ruch – opowiada Pan Maciej, jeden z mieszkańców ulicy Bandurskiego. Kolejnym problemem jest stan ulicy Żelaznej, która nie została przygotowana jako objazd na czas budowy ronda. Nie posiada ona w ogóle utwardzonej nawierzchni. W dodatku dla wielu kierowców, obecnie stanowi ona najszybszy skrót do ul. Kolejowej i w kierunku Chotomowa. W gorące dni każdy przejeżdżający samochód wznosi tumany kurzu, zaś w dni deszczowe na ulicy tworzą się kałuże i błoto, utrudniające jazdę. Taki stan rzeczy stwarza zagrożenie w ruchu, w końcu słaba nawierzchnia, a raczej jej brak, może spowodować masę wypadków oraz utrudnia życie pobliskim mieszkańcom. KT.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Edyta 07.07.2017 20:16
Trzeba zlikwidowac skrzyżowanie równorzędne. Jeden znak ,a raczej jego likwidacja , zmieniłaby wszystko.czy to takie trudne???????

Daro 07.07.2017 14:51
Czy w tym mieście cokolwiek będzie robione z głową Dlaczego tego ronda nie wykonano kiedy trwały odbiory tunelu, ktoś chyba powinien przewidzieć że po oddaniu tunelu do ruchu każda zmiana organizacji ruchu w tym rejonie kiedy tunel przejął taki ruch samochodów skończy się paraliżem I czy w końcu tak mają wyglądać ulice w Legionowie jak ta ze zdjęcia

Miasto nie przygotowane do inwestycji !!! 07.07.2017 11:41
A nieprawda, początkowo ul. Żelazana była wyznaczona do objazdu. Strostwo opublikowało taką mapkę na swojej stronie, była też w toiowo. A dopiero potem ją wycofano. A w ogóle zdanie ludzie sami są sobie winni jest wyjątkowo głupie...

GOŚĆ 07.07.2017 09:48
ul. Żelazna nie była wyznaczona do objazdu - to sami kierowcy skracają sobie drogę - i do siebie mogą mieć pretensje że jeżdżą po dołach

Edmund 07.07.2017 15:53
Gdyby objazd wytyczony był z głową i wyraźnie oznakowany nikt by nie wciskał się w ulicę, której stan gwarantuje wizytę u mechanika. Jeszcze lepiej załatwili poruszających się ul. Legionów w stronę tunelu, brak oznakowania, kluczenie labiryntami i setki k*** z dedykacją dla prezydenta.

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama