Święto Lasu obchodzone jest od 1933 roku. W tym roku organizatorzy – Lasy Państwowe i Ministerstwo Środowiska – chcą zwrócić uwagę na znaczenie lasów w życiu człowieka. Ten dzień to również okazja do zaprezentowania całej różnorodności i rozmiaru działalności leśników i środowisk ekologicznych. Prof. Jan Szyszko podkreśla, że okres sadzenia to wielkie święto nie tylko dla leśników, ale też dla osób związanych z lasem i przyrodą. „Lasy to nasze dobro narodowe, z którego możemy korzystać i o które powinniśmy dbać. Drzewa, które dzisiaj zostaną posadzone, stworzą las dla obecnych i kolejnych pokoleń Polaków” – mówi minister środowiska. Podczas sadzenia drzew w leśniczówce na Bukowcu minister dodał - „Cieszymy się z każdej inicjatywy, która przyczynia się do zwiększania lesistości Polski”. Podczas imprezy zasadzono drzewa na powierzchni około
2 hektarów.
JR




Napisz komentarz
Komentarze