Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 4 czerwca 2026 07:21
Reklama
Reklama

Wójt z wyrokiem

W poniedziałek 1 grudnia Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał wyrok, w którym oddalił apelacje obrońców oskarżonych wójta i radnego oraz utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Legionowie. Wyrok jest już prawomocny
Rozprawa apelacyjna ws. wójta Nieporętu Sławomira Macieja Mazura i wiceprzewodniczącego rady gminy Nieporęt Mariana Oszczyka była kilkukrotnie odraczana. Wcześniej legionowski sąd skazał samorządowców na grzywnę oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów przez 2 lata, za jazdę w stanie trzeźwości. Gdyby wyrok ten zapadł jeszcze przed wyborami, obaj samorządowcy nie mogliby pełnić funkcji, na które w ostatnich wyborach ponownie zostali wybrani.

Przypomnijmy. Obaj samorządowcy w środę 4 stycznia 2012 r. ok. godz. 21.00 na ulicy Jana Kazimierza w Nieporęcie zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez policjantów ze stołecznej policji. Z relacji policjantów wynikało, że zarówno wójt jak i radny byli nietrzeźwi. Zatrzymani odmówili dmuchania w alkomat i dlatego zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w celu pobrania krwi. Po wykonaniu badań okazało się, że obaj byli pod wpływem alkoholu. Następnie jednak wyszło na jaw, że próbki krwi pobrane od samorządowców w nocy z 4 na 5 stycznia 2012 r. zostały zniszczone, a zastąpiono je innymi, pobranymi od obu samorządowców w dacie późniejszej. Ustalono również, że do zamiany doszło w czasie, gdy próbki znajdowały się w gestii policjantów z Legionowa i Nieporętu.

Renomowani obrońcy wójta i radnego, odpowiednio Tadeusz Wolfowicz i Jakub Wende próbowali wykazać, że nastawienie sądu I instancji od początku było nieprawidłowe i zostały złamane podstawowe reguły procesu ponieważ wątpliwości były rozstrzygane na niekorzyść oskarżonych. Prokurator natomiast stwierdził, że sądowi udało się ponad wszystkie wątpliwości wskazać winę oskarżonych. Przytaczał on niektóre z zeznań policjantów.

-Trudno to wszystko tłumaczyć chorobą biodra, pękniętą protezą szczękową, czy chorobą vertigo - mówił.

Wójt Mazur nie komentował sprawy dla mediów. Stwierdził jedynie, że nawet wyrok negatywny nie pozbawi go wykonywanej funkcji.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ela 29.01.2016 18:07
Pluć świni w oczy a świnia mówi, że deszcz pada.

kroszdat 26.06.2015 00:05
I co mi zrobisz jak mnie złapiesz ? Ugryźta w d..ę wójta.

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama