Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:00
Reklama

LEGIONOWO. Zakaz parkowania na rampie PKP

LEGIONOWO. Zakaz parkowania na rampie PKP
14457

Spółka kolejowa ustawiła w miniony weekend na rampie wzdłuż ulicy Szwajcarskiej znaki zakazu zatrzymywania się (B-36). Legionowska Straż Miejska rozpoczyna akcję informującą kierowców o zakazie pozostawiania auta w tym miejscu i o znajdującym się w pobliżu parkingu wielopoziomowym. Za stawanie w miejscu objętym znakiem B-36 grozi mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

Rampa kolejowa od dawna była ulubionym miejscem postojowym dla podróżnych odjeżdżających ze stacji PKP Legionowo. Jednak parkujące tam samochody stwarzały zagrożenie, niektóre wystawały na ulicę Szwajcarską.

- Będziemy informować kierowców o nowych znakach i zachęcać do pozostawiania aut na parkingu wielopoziomowym, na którym dwa górne poziomy mają bardzo dużo wolnych miejsc – mówi komendant Ryszard Gawkowski, jednocześnie obiecując, że początkowo strażnicy będą upominali, ale oporni kierowcy nie unikną mandatów.

Do czasu wybrania operatora Centrum Komunikacyjnego parkowanie na parkingu wielopoziomowym jest bezpłatne. Po wybraniu zarządcy maksymalna dzienna stawka nie przekroczy 1 zł. Mandat za pozostawienie auta na rampie wyniesie 100 zł i jeden punkt karny.

UM Legionowo


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MysioPysio1981 30.09.2016 08:57
Pan a jaka jest podstawa prawna zatrzymywania się na terenie kolejowym ( teren prywatny )? Rampa kolejowa to nie parking.

Maro 28.09.2016 21:02
Rampa kolejowa nie jest częścią jezdni . Od kiedy można ustawiać tam jakieś znaki ?

Pan 28.09.2016 10:55
A jaka jest podstawa prawna tego zakazu?

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama