Zdarzenie miało miejsce w czwartek 8 września po godzinie 19. Operator kamer miejskiego monitoringu dostrzegł dwóch mężczyzn przecinających zabezpieczenia przy pozostawionych rowerach pod dworcem PKP w Legionowie. Mężczyźni nie dokonali kradzieży gdyż zostali spłoszeni. 37-letni Artur S. i 39-letni Konrad D. we współpracy ze Strażą Miejską zostali zatrzymani. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli dwa rowery, które miał poprzecinane zabezpieczenia. Znaleźli też odrzucone cęgi, które najprawdopodobniej służyły do popełnienia przestępstwa.
Podjęte czynności przez legionowskich śledczych doprowadziły do przedstawienia mężczyznom 5 zarzutów- usiłowania kradzieży i kradzieży rowerów wspólnie i w porozumieniu we wrześniu br. na stacji PKP w Legionowie. Obydwaj zatrzymani mają za sobą przeszłość kryminalną. Artur S. był wielokrotnie karany i poszukiwany. W momencie popełnienia przestępstwa działał w warunkach recydywy. Konrad D. również był wiele razy karany, poszukiwany i zatrzymywany przez policję. Podejrzani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.



KPP Legionowo

Napisz komentarz
Komentarze