Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 05:30
Reklama

LEGIONOWO. Czy prezes Rosiak przestraszył się mieszkańców?

LEGIONOWO. Czy prezes Rosiak przestraszył się mieszkańców?
23476_23698
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej (SML-W) wystąpił o zawieszenie postępowania ws. wydania pozwolenia na budowę bloku przy ul. Broniewskiego. Może to oznaczać, że spółdzielnia zmienia projekt albo też prezes Rosiak przestraszył się protestów mieszkańców i wstrzymał plany budowy.

Przypomnijmy. Pod koniec grudnia 2015 r. Zarząd SML-W wystąpił do starosty legionowskiego o wydanie pozwolenia na budowę bloku przy ul. Broniewskiego na działce nr 230, pomiędzy parkingiem, a blokiem nr 7. Sam pomysł budowy bloku pojawił się w 2013 r. i pomimo licznych protestów mieszkańców był forsowany przez władze spółdzielni. Według złożonego w grudniu projektu, nowy budynek mieszkalny częściowo miał mieć 3, a częściowo 5 kondygnacji naziemnych. W budynku o wysokości ponad 18 metrów miały znajdować się 73 mieszkania oraz parking podziemny na 76 samochodów.



Natomiast powierzchnia zabudowy miała wynosić ponad 1724 metry. Protesty oraz wnioski składane przez pojedynczych mieszkańców, stowarzyszenia i wspólnoty mieszkaniowe spowodowały przedłużanie się postępowania. Ich celem było, czego nie kryli protestujący, zablokowanie niechcianej budowy.

Według naszego informatora z kręgu władz spółdzielni, prezes Szymon Rosiak mógł przestraszyć się protestów mieszkańców przeciwko dogęszczeniom i dlatego wystąpił o zawieszenie postępowania ws. pozwolenia na budowę. - Teraz prezes będzie czekać i patrzeć jak silne są te protesty i dopiero zdecyduje czy kontynuować budowę – twierdzi nasz informator. SML-W nie zamierza jednak całkowicie rezygnować z dogęszczeń. Być może SML-W zamiast sama budować, zamierza teraz sprzedawać należące do niej nieruchomości, tak jak to się stało z zadrzewioną działką pomiędzy sklepem Carrefour, a blokiem nr 72. Szykowane są również do sprzedaży zabudowane pawilonami dwie działki przy ul. Królowej Jadwigi.

WD

Więcej na ten temat przeczytasz:

Protest przy Broniewskiego w TVP INFO

Nie chcą bloku – namalowali swój plac zabaw

„Precz z Rosiakiem!”

Telewizja o dogęszczeniach


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama