Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:46
Reklama

LEGIONOWO. Likwidacja czytelni i biblioteki

LEGIONOWO. Likwidacja czytelni i biblioteki
23338_23545
W związku z otwarciem mediateki w budynku w dworca, zostały zlikwidowane 2 placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie: Biblioteka Główna znajdująca się przy ul. Broniewskiego 7 oraz Czytelnia Internetowa znajdująca się przy ul. Piłsudskiego 41, w budynku ratusza.

Rolę obu placówek ma przejąć mediateka znajdująca się w budynku dworca stanowiącego część tzw. Centrum Komunikacyjnego. Otwarcie mediateki przewidziane jest na dzień 12 września 2016 r.

Biblioteka Główna
Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Broniewskiego 7 została zamknięta 27 czerwca br., natomiast wypożyczalnię zamknięto 1 lipca br. Biblioteka ta ma wznowić swoją działalność dopiero 12 września, po przeniesieniu zbiorów do nowej placówki w Centrum Komunikacyjnym.

Czytelnia Internetowa
Natomiast 29 lipca zakończyła swoją działalność Czytelnia Internetowa Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszcząca się w budynku ratusza, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41. Placówka ta zostanie zlikwidowana.

Filia przy Targowej
Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie mieszcząca się obecnie przy
ul. Targowej 65 zmienia swoją siedzibę. W związku z przeprowadzka w dniach od 29 lipca do 15 września będzie ona zamknięta. Działalność placówki w nowym miejscu tj, przy Alei Róż 1A zostanie wznowiona 16 września br.

Filia przy Roi
Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie mieszcząca się przy ul. gen. Bolesława Roi 4a w dniach od 22 kwietnia do 10 sierpnia 2016 r. jest czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 12.00 – 19.00.

WD


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

marzena 09.08.2016 19:11
Likwidują kulturę w Legionowie. Jeszcze niedawno była Biblioteka Główna i 5 filii plus czytelnia przy ratuszu. Teraz pozostały 2 filie, a bibliotekę główną przenoszą na dworzec. Taka jest kultura w Legionowie ...

Aldi 09.08.2016 19:04
ZERWIROZUM. Tak, niektórym poskąpili piątej klepki. To nie mieszkańcy Nowego Bukowca kupili bez głowy mieszkania, tylko Smogorzewskiemu ktoś poskąpił wyobraźni, a Zerwikapturowi rozumu :(

Daro 04.08.2016 23:26
Mieszkańcy którzy kupili mieszkania na Bukowcu powinni sami wybudować sobie szkołę, przedszkole czy żłobek Rolą władz miasta powinno być jedynie aby na czas popłacili podatki i siedzieli cicho niczego nie wymagając

Zerwikaptur 05.08.2016 11:50
Jeśli ktoś kupuje mieszkanie na wsi a chce mieszkać jak w mieście... to jest to nie do pogodzenia!

Daro 06.08.2016 22:16
Człowieku zastanów się co piszesz. Mieszkańcy Bukowca kupili mieszkania co prawda na peryferiach ale jednak MIASTA Oczywiście na rozwój według władz miasta j zasługuje jedynie centrum Legionowa, peryferia są zupełnie pomijane Co konsekwentnie jest robione

Zerwikaptur 04.08.2016 14:06
Mieszkańcy bloków na Bukowcu kupili mieszkania bez głowy! Nie patrząc, że w okolicy nie ma żadnej infrastruktury, jak można być takim niemyślącym? Szkoda słów ręce opadają... Szkoły zero, przedszkola zero, większego sklepu zero ... Tam Tak Było Od Zawsze!!!

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama