Od kilku tygodni teren przylegający do boisk sportowych przy ulicy Królowej Jadwigi jest ogrodzony. Za prowizorycznym płotem trwają roboty ziemne wykonywane przy użyciu koparki. Niektórzy mieszkańcy są niezadowoleni, że prace te rozpoczęto właśnie w lecie i to w największe upały, kiedy wszyscy potrzebują ochłody. Obawiają się również, że obiecywana im tzw. ściana wodna zostanie ukończona dopiero na jesieni, gdy nie będzie już nikomu potrzebna. Przebąkują także, że może władze szykują im już lodowisko.

Według informacji urzędu miasta plac wodny zostanie otwarty już na przełomie lipca i sierpnia. Plac ten ma mieć wymiary 22 x 8 m. Zaprojektowany został jako fontanna o 15 dyszach zasilanych za pomocą przyłącza wodociągowego. Dysze maję będą emitować strumienie wody o różnych kształtach i wysokości. Mają być także podświetlone reflektorami LED.
WD

Napisz komentarz
Komentarze