Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:20
Reklama

LEGIONOWO. Piknik patriotyczny

Msza św. w kościele garnizonowym, przemarsz i występ orkiestry strażackiej oraz piknik patriotyczny z wieloma atrakcjami dla najmłodszych na rynku. Tak w skrócie wyglądały legionowskie obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz rocznic dwóch ważnych wydarzeń w historii miasta
LEGIONOWO. Piknik patriotyczny
Piknik patriotyczny
Były to: 63. rocznica nadania praw miejskich i 96. rocznica nadania miastu nazwy Legionowo. Tutejsi mieszkańcy – Anna i Mirosław Dłużniewscy przyszli na piknik, aby sprawić przyjemność swoim dzieciom: Maciejowi i Magdzie, uczniom szkoły podstawowej.

– Chcieliśmy, żeby dzieci miały jakąś atrakcję a także dowiedziały się czegoś o historii Legionowa i dzisiejszym święcie – przyznał pan Mirosław. 11-letniemu Maćkowi najbardziej spodobało się stanowisko strzeleckie Stowarzyszenia Paczka Pomysłów i armata przeciwlotnicza ZU-23-2, którą przywiózł  32. Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej im. gen. dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera. Poza nią dywizjon umożliwił zwiedzanie wojskowej karetki i zaprezentował na fantomie jak udzielać pierwszej pomocy. Siostra Maćka, 8-letnia Magda chwaliła przede wszystkim piknikowe jedzenie (były m.in. kiełbaski, wojskowa grochówka i tort urodzinowy miasta) oraz malowanie twarzy. To ostatnie, obok produkcji kotylionów i innych zajęć manualnych, proponowały dzieciakom m.in. panie ze stanowiska Miejskiego Ośrodka Kultury. Sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy jak na narodowe święto przystało wyposażyli się w biało-czerwone chorągiewki lub kotyliony, cieszyły się także występy czirliderek, bajka o Smoku Wawelskim, kabaret "Weźrzesz", koncerty chóru "Belcanto", zespołu "Pod górę" i rapera "Eldo".

(kl)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama