Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:15
Reklama

LEGIONOWO. Odpracowali wielotysięczne długi

LEGIONOWO. Odpracowali wielotysięczne długi
1
Akcja "odpracuj czynsz" trwa od 15 grudnia 2013 roku. KZB Sp. z o.o. zaproponowała osobom, będącym w trudnej sytuacji finansowej, odpracowanie czynszu.

Przyjęto zasadę, że wartość roboczogodziny za wykonaną pracę wynosi 12 zł. Porozumienia zawierane są z osobami, których zaległość nie przekracza 15 tys. zł. Czasami możliwe jednak będzie zawarcie porozumienia z większymi dłużnikami. Z oferty zamiany długu na świadczenie rzeczowe wyłączone są osoby posiadające zaległości za okres krótszy niż 6 miesięcy. Nie dotyczy ona również osób zamieszkujących w lokalach zaliczonych do I kategorii. Ostatecznie, decyzję o możliwości odpracowania długu podejmuje prezes KZB.



W ciągu dwóch lat do programu przystąpiło 37 najemców, z którymi podpisano porozumienia w sprawie spłaty zadłużenia, 2  osoby nie przystąpiły do wykonywania świadczenia, a 12 osób porzuciło pracę w trakcie. 23 osoby w ramach akcji wykonały świadczenia o wartości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, przepracowały ponad 10,5 tysiąca godzin. Łączna wartość wykonanych przez nich prac to 126,5 tys. zł. Rekordzista wykonał świadczenia o wartości 14 760 zł, 3 inni przekroczyli granicę 10 000 zł.

Oprac. JR

fot. KZB Legionowo


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama