Radni dali zgodę prezydentowi na bezprzetargowe wydzierżawienie terenu pod stację przeładunku odpadów na Łajskach. Teraz zgłosiła się firma, która chce zapłacić więcej
Podczas sesji 30 listopada br., legionowscy radni podjęli uchwałę o wyrażeniu zgody Prezydentowi Miasta Legionowo, na bezprzetargowe wydzierżawienie spółce MS-EKO dwóch działek na Łajskach, na tyłach miejskiej ciepłowni (PEC). Czas dzierżawy ma wynosić 10 lat, a wspomniane działki o łącznej powierzchni ok. 4,5 tys. m2 stanowią wąski pas gruntu ciągnący się od ul. Sikorskiego do Suwalnej w Legionowie.
Były wątpliwości
Na początku sesji radni opozycji złożyli wniosek o zdjęcie z porządku obrad punktu, dotyczącego wydzierżawienia terenu pod sortownię. Motywowali to tym, że najpierw należałoby zapytać o zdanie mieszkańców. Zdaniem radnych opozycji, zastosowanie trybu bezprzetargowego, mogło również budzić obawy o uczciwość przyszłego przetargu na odbiór odpadów z Legionowa. Twierdzili, że spółka
MS-EKO posiadając stacje przeładunku odpadów na terenie miasta, może znaleźć się na uprzywilejowanej pozycji podczas zbliżającego się przetargu na odbiór odpadów z Legionowa. Były też głosy , że władze miasta preferują tę właśnie spółkę, zamiast zorganizować przetarg, dzięki któremu miasto mogłoby uzyskać wyższą cenę..
Chce zapłacić więcej
Obecnie do miejskiej spółki KZB, która zarządza gminnymi nieruchomościami zgłosiła się inna firma z branży zajmującej się odpadami. Jej przedstawiciel twierdzi, że jest gotów zaoferować wyższą cenę za teren na Łajskach. Z odpowiedzi udzielonej przez KZB wynika jednak, że terenu tego miasto nie może wynająć innej firmie niż MS-EKO.
WD
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze