Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 15:20
Reklama

Ogrzewanie podczerwienią czyli czas na oszczędności!

Ogrzewanie podczerwienią czyli czas na oszczędności!
eco_partner
Nie da się ukryć, że stale rosnące ceny prądu sprawiają, że posiadacze ogrzewania elektrycznego starają się poszukiwać innych alternatyw. Nie ukrywajmy- każdy z nas chce w obecnej sytuacji zacząć oszczędzać, a ogrzewanie- bez względu na to czy elektryczne czy tradycyjne- stało się naszym największym kosztem eksploatacyjnym. Wobec tego na rynku pojawiają się coraz to nowsze systemy grzewcze, a niektóre z nich rzeczywiście są wstanie przyczynić się do naszych oszczędności.


 

Mowa tu chociażby o rozwiązaniu, jakim jest ogrzewanie na podczerwieńJakie są jego największe zalety i dlaczego warto w nie zainwestować?

Ogrzewanie na podczerwień- ogrzewanie domu w sposób czysty i bezpieczny

Ogrzewanie domu bez wątpienia jest jednym z tych wydatków, z których nie da się zrezygnować. Zapewnienie sobie oraz domownikom komfortu cieplnego zawsze było i będzie dla nas największym priorytetem. Jednak tradycyjne ogrzewanie elektryczne przestało być już wydajne i opłacalne. Warto więc zdecydować się na o wiele lepsze i korzystniejsze rozwiązanie, jakim jest ogrzewanie na podczerwień. Do jego największych zalet można zaliczyć chociażby to, że jest ono o 30% bardziej wydajne i efektywne niż znane nam ogrzewanie elektryczneczy ogrzewanie zwykłymi grzejnikami na wodę. Dodatkowo warto podkreślić, że ogrzewanie na podczerwień zostało zaprojektowane w taki sposób, by równomiernie rozprowadzało ciepło od podłogi do sufitu. Co to oznacza w praktyce? Nie ogrzewa ono i nie wysusza powietrza, a zapewnia nam przyjemne ciepło w każdym kącie naszego domu lub mieszkania. W przypadku jeśli mamy dzieci, ważne będzie dla nas bezpieczne ogrzewanie domu. Znów można powiedzieć, że ogrzewanie na podczerwień jest tego najlepszą gwarancją. Z paneli nic nie może wyciec, ani także się ulotnić. Finalnie, nie musimy martwić się o instalację i wymianę starych grzejników. Ich demontaż nie jest konieczny, a profesjonalne firmy montują ogrzewanie na podczerwień w sposób szybki i czysty.

Ogrzewanie na podczerwień to oszczędności!

Ogrzewanie elektryczne już od dawna nie jest sposobem na ekonomiczne ogrzewanie domu. Pochłania ono- przy obecnych cenach- praktycznie połowę naszej wypłaty. Nie zrobi tego ogrzewanie na podczerwień! Dlaczego? Otóż wynika to z prostego faktu. Ogrzewanie na podczerwień do ogrzania 10 metrów kwadratowych wykorzystuje jedynie 650 W energii zamiast 2000 W w przypadku ogrzewania elektrycznego. Automatycznie wiąże się to z mniejszymi rachunkami i korzystnie wpłynie na stan naszego konta w banku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tobiasz 31.07.2023 22:07
panele Oxyly i fotowoltaika na dachu, idealne polaczenie jak dla nas

Ludwika 30.07.2023 18:36
I ja zaliczam się do grona zadowolonych kleintow firmy Oxyly mam panele od dawna i to był doskonały wybor formy ogrzewania.

Stefka 05.02.2023 18:05
tez mamy z Oxyly :) sa cudowne piekne i orginalne

Boloo 06.01.2023 19:14
U nas dobrze sprawdzają się panele Infrared polskiej marki Oxyly, polecam

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama