Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 00:09
Reklama
Reklama

LEGIONOWO. Prezydenccy radni przeciwko REFERENDUM ws. dogeszczania miasta

Komisja Rozwoju Miasta głosami prezydenckich radnych negatywnie zaopiniowała inicjatywę mieszkańca dotyczącą przeprowadzenia referendum ws. dalszego dogęszczania zabudowy miasta. Ostateczne głosowanie nastąpi podczas sesji (w środę 29 czerwca br.)




Mieszkaniec zaproponował zadanie mieszkańcom następujących pytań:

1. Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu lokalizacji domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej bez możliwości stosowania wyjątków?

2. Czy jesteś za utrzymaniem minimalnej powierzchni działki 500 m kw. dla domów jednorodzinnych wolnostojących i 800 m kw. dla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej bez możliwości stosowania wyjątków?

Ostatecznie podczas obrad Komisji, głosowało 16 radnych. Przeciwko inicjatywie przeprowadzenia referendum było 8 radnych z ugrupowań popierających prezydenta Romana Smogorzewskiego. Natomiast za przeprowadzeniem referendum ws. sensu dalszego dogęszczania miasta   było 5 radnych. Jeden radny  wstrzymał się od głosu.

red.

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tadek 29.06.2022 13:47
Przecież Pan Prezydent Roman Smogorzewski tłumaczył że spada liczba mieszkańców i dlatego trzeba budować nowe bloki i domki jednorodzinne w zabudowie szeregowej, bo ludzie chcą przecież w nich mieszkać u nas. A to wszystko ten rozwój tylko dzięki panu Prezydentowi który zabiega o nowych inwestorów do budowy brakujących mieszkań i w Polsce i poza granicami Polski.

Daro 29.06.2022 21:48
Ktoś zrozumiał ten wywód ?, Bo skoro rzekomo spada liczba mieszkańców to w jakim celu buduje się nowe bloki i domki pseudo rodzinne w zabudowie szeregowej Skoro jednak spada liczba mieszkańców to siłą rzeczy ludzie NIE chcą mieszkać u nas. Reszty tych bredni nie komentuje

Victor 30.06.2022 17:05
Tadziu głęboko utajnił logikę swojej wypowiedzi, Jedyna jawna informacja to wiernopoddańczy podziw dla Romcia

Bogdan 29.06.2022 13:21
Mnie to nie dziwi, że Smogorzewski i cała jego grupa nie chcą referendum w sprawie powstrzymania dogęszczeń. Nie chcą żeby wypowiedzieli się w tej sprawie mieszkańcy Legionowa. A dlaczego??? Myślę sobie że muszą mieć z tych dogęszczeń i inwestycji deweloperów jakieś profity. Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby przecież pogarszania warunków własnego bytowanie i mnożenia wielu nowych problemów jakie nieśie dogęszczanie miasta. A jakie mają z tego profity, tego możemy się tylko domyślać

pwn 28.06.2022 16:31
Przyjdzie prokurator i powie żeby dogęszczać bo mu brakuje ludzi do zapełniania więzień. Wtedy to szanowne grono od razu zacznie ćwierkać z innego klucza...

anna 28.06.2022 15:25
Komisja "NIEDOROZWOJU" chyba!!!

Mart 28.06.2022 15:24
Sprzedajne łajzy...

Daro 28.06.2022 11:11
Komisja Rozwoju Miasta, dobry żart. Chciałbym "serdecznie" podziękować radnym z ugrupowania prezydenckiego za ten niesamowity "rozwój" którego ja i inni mieszkańcy doświadczamy każdego dnia. Ale nie spodziewałem się niczego innego, wszakże "łony wiedzom" najlepiej co dla nas, mieszkańców jest dobre Przecież wiadomo że na rozwój każdego miasta najlepiej wpływa powszechna betonoza wycięta zieleń,,komunikacja lokalna która jest atrapą, brak stref przemysłowych z prawdziwego zdarzenia. brak przepraw przez tory i nabite do granic możliwości szkoły

ROMEO 28.06.2022 08:28
Ciekawe. Głosowało 16. 8 było przeciw, 5 za a 1 się wstrzymał.

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama