We wtorek (11 maja) policjanci zatrzymali 31-letniego motocyklistę, który pędził z prędkością 107 km/h
Do zatrzymania doszło około 7.00 rano przy ul. Olszankowej w Legionowie. 31-latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, dostał mandat i punkty karne.
Policja przypomina, że od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.
Reklama
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze