
Rekordowe wskaźniki zanieczyszczenia powietrza w Powiecie Legionowskim.
Wczoraj (13.02) około godz: 20:00 stacje kontroli jakości powietrza zanotowały rekordowe wskaźniki zanieczyszczenia pyłem PM 2,5 w Legionowie.
Taka sytuacja trwa od kilku dni. Jak informują nas czytelnicy, często nie są w stanie otworzyć okna, bo smród na zewnątrz jest okropny. Mieszkańcy masowo wykupują też domowe oczyszczacze powietrza.
- Jechałem wczoraj w godzinach szczytu do Warszawy, wróciłem do Legionowa około 20:00. Po wyjściu z pociągu pierwsze co mnie "uderzyło" to swąd palonej gumy i plastiku. A więc, w Legionowie jest gorsze powietrze niż w centrum stolicy - mówi pan Michał mieszkający w Legionowie.

W związku z tym, Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Mazowieckiego zaleca:
W trakcie występowania podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas spędzany na powietrzu. Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza, m.in.: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku oraz osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego powinny podjąć następujące środki ostrożności:
- unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń,
- ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń,
- osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy,
- zaniechać palenia papierosów.
Fot: W Legionowie oddychamy złym powietrzem.

Napisz komentarz
Komentarze