Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 20:59
Reklama

Legionowo przejmuje sztandar

Po raz pierwszy w historii Legionowo będzie gospodarzem ogólnopolskiego finału prestiżowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Decyzja została ogłoszona podczas tegorocznego finału w Toruniu, gdzie przedstawiciele miasta oficjalnie przejęli sztandar programu

20 czerwca 2026r. podczas ogólnopolskiego finału „Ośmiu Wspaniałych” w Toruniu Prezydent Legionowa Bogdan Kiełbasiński przejął sztandar programu, co oznacza, że w 2027 roku Legionowo będzie organizatorem ogólnopolskiego finału konkursu.
Program „Ośmiu Wspaniałych” od lat promuje młodych ludzi angażujących się w działalność społeczną, wolontariat i pomoc potrzebującym. Legionowo uczestniczy w nim nieprzerwanie od 32 lat, każdego roku zgłaszając swoich laureatów i finalistów.
Jak podkreślił prezydent miasta, to właśnie działalność legionowskiej młodzieży oraz jej zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności były głównym argumentem przemawiającym za podjęciem starań o organizację przyszłorocznego finału.
Tegoroczni reprezentanci Legionowa nie znaleźli się wprawdzie w gronie ogólnopolskiej ósemki laureatów, jednak pozostają ważnym przykładem społecznej aktywności i bezinteresownej pomocy. Ich działalność została doceniona jako inspiracja dla rówieśników i całej lokalnej wspólnoty.
Organizacja ogólnopolskiego finału w 2027 roku będzie dla Legionowa nie tylko wyróżnieniem, ale również okazją do promocji miasta i przedstawienia dorobku młodych wolontariuszy z całej Polski.
Przejęcie sztandaru symbolicznie rozpoczyna przygotowania do wydarzenia, które za rok zgromadzi w Legionowie najbardziej zaangażowaną społecznie młodzież z całego kraju.    
pk
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama