Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 21:03
Reklama

Siatkarskie srebro po wielkim finale

Srebrny medal mistrzostw Polski, emocjonujący finał rozstrzygnięty dopiero w tie-breaku oraz indywidualne wyróżnienia dla dwóch zawodniczek. Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie zakończyła Ogólnopolską Licealiadę z tytułem wicemistrzyń Polski

W dniach 8–10 czerwca 2026r. w Wieliczce odbył się Finał Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. W gronie najlepszych szkolnych drużyn w kraju znalazła się reprezentacja LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, tworzona przez zawodniczki Akademii LTS Legionovii.

W turnieju wystąpiły mistrzowskie licea z poszczególnych województw. Legionowianki dotarły aż do wielkiego finału, potwierdzając swoją wysoką klasę sportową.

W półfinale zawodniczki z Legionowa pokonały reprezentację Łodzi 2:0. Finał przyniósł jeszcze większe emocje. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu podopieczne trenera Marka Dzięgiela musiały uznać wyższość drużyny z Krakowa. O końcowym wyniku zdecydował tie-break zakończony rezultatem 13:15.

Jak podkreślił klub, na wynik drużyny wpływ miała również nieobecność części zawodniczek powołanych do reprezentacji Polski.
Sukces zespołowy został uzupełniony indywidualnymi wyróżnieniami. W gronie najlepszych zawodniczek turnieju znalazły się Liliana Olszewska oraz Maria Bartosiewicz.

Srebrny medal Ogólnopolskiej Licealiady oznacza, że legionowskie licealistki zakończyły rozgrywki jako wicemistrzynie Polski, potwierdzając silną pozycję szkolnej siatkówki w Legionowie.

Gratulacje!

pk
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama