Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 4 czerwca 2026 02:10
Reklama
Reklama
JABŁONNA. Młodzi wybrali

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Jabłonna za nami!

W piątek, 27 lutego 2026 r., młodzi radni spotkali się po raz pierwszy w nowej kadencji Młodzieżowa Rada Gminy Jabłonna. Podczas inauguracyjnego posiedzenia złożyli ślubowanie oraz wybrali Prezydium Rady – Przewodniczącego, Wiceprzewodniczących i Sekretarza. Wskazano również kandydatów na Opiekuna Rady.

Pierwszym punktem obrad było uroczyste ślubowanie radnych. Następnie, zgodnie z przyjętym porządkiem, przeprowadzono wybory do Prezydium. Zanim jednak przystąpiono do tajnego głosowania na Przewodniczącego, wybrano komisję skrutacyjną, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów.

W wyniku głosowania do Prezydium Rady wybrani zostali:

  • Przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy – Mateusz Gaćkowski
  • Wiceprzewodniczące Młodzieżowej Rady Gminy – Łucja Kafarska oraz Karolina Twardowska
  • Sekretarz Młodzieżowej Rady Gminy – Kinga Chwedczuk

Pierwsza sesja przebiegła w atmosferze entuzjazmu i poczucia odpowiedzialności za przyszłość lokalnej społeczności. Był to ważny moment zarówno dla młodych radnych, jak i dla władz samorządowych Gminy Jabłonna – otwierający nowy rozdział w aktywności obywatelskiej młodego pokolenia.

Przed nową Radą stoi wiele wyzwań, ale także ogrom możliwości. Inauguracyjna sesja pokazała jedno: młodzież chce aktywnie współtworzyć przyszłość naszej gminy.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJNOWSZE E-WYDANIE
Mazowieckie To i Owo nr 49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama